Alfa klasė Labas mokiniai

1 birželio, 2019

6 patarimai prieš lietuvių kalbos egzaminą

Mūsų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gabriela dalijasi net 6 paprastais, bet esminiais patarimais prieš artėjantį lietuvių kalbos VBE:

1. Nepamirškite galimybės naudotis kompiuteriais, esančiais egzamino patalpoje. Parašę rašinio įžangą ar dalį dėstymo, kompiuteriu paieškokite tinkamų citatų, kurias galėtumėte panaudoti savo argumentams.

2. Pirmiausia, prieš egzaminą atidžiai susipažinkite su egzamino programa. Kartoti reikia ne visą informaciją, o tik tai, kas yra egzamino programoje. Neapsikraukite savęs nereikalinga informacija!

3. Ruošdamiesi egzaminui perskaitykite turimus konspektus. Spalvotu tušinuku pasižymėkite jums svarbiausias vietas.

kabute1 Kartoti reikia ne visą informaciją, o tik tai, kas yra egzamino programoje. Neapsikraukite savęs nereikalinga informacija! kabute2

4. Na, ir labai svarbu išmokti valdyti stresą egzamino metu. Jis neretai pakiša koją. Vienam padeda pagalvoti apie malonius dalykus, kitam – tiesiog ramiai palaikyti sudėtas rankas. Receptai skirtingi. Svarbu įsiklausyti į save bei atrasti tinkamiausią.

5. Vakare nebesimokykite. Išeikite pasivaikščioti ar pasportuoti. Labai svarbu prieš egzaminą gerai išsimiegoti, nesimokyti paskutinę naktį, nes tuomet pamirštama ir tai, kas buvo žinoma.

6. Iš vakaro paruoškite mėgstamą juodos spalvos tušinuką, o gal ir du.