18 balandžio, 2020

Alfa klasės mokytojos patarimai anglų kalbos tobulinimui

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai paskelbus atnaujintą VBE tvarkaraštį, sužinojome, jog sesija prasidės nuo anglų kalbos įskaitos žodžiu. Abiturientai turi laiko iki birželio pabaigos, kad patobulintų savo anglų kalbos įgūdžius. Alfa Klasės anglų kalbos korepetitorė Debora dalijasi patarimais, kaip geriausiai išnaudoti likusį laiką iki įskaitos. Jos paklausėme, kokie trys geriausi būdai tobulinti anglų kalbos klausymo ir kalbėjimo įgūdžius namuose?

1. Tinklalaidės, arba podcast‘ai.

Vienas iš efektyviausių ir lengvai prieinamų būdų savarankiškai tobulinti savo anglų kalbą yra tinklalaidžių klausymas. Jų privalumas – galimybė pasirinkti sau įdomią tematiką ir taip tobulinti tiek kalbinius įgūdžius, žodyną, tarimą, supratimą, tiek sužinoti ką nors naujo ir įdomaus. Jeigu norite mokytis labiau metodiškai, rekomenduoju British Council tinklalapį, kuriame rasite Podcast skiltį. Prie šių įrašų taip pat rasite visą transkribuotą tekstą bei interaktyvias užduotis, susijusias su tinklalaidės turiniu, taigi galėsite pasitikrinti, ar gerai supratote klausomą tekstą. British Council puslapyje pateikti podcast‘ai pasižymi neilga trukme bei kasdieniškomis temomis: nuo įžymybių ir meno iki sporto bei šventinių temų. Taip pat British Council turi atskirą mobilią programėlę „LearnEnglish Podcast“, tad mokymąsi galėsite perkelti į kitą platformą bei mokytis vedžiodami šunį ar važiuodami transportu.

Nuoroda: https://learnenglish.britishcouncil.org/general-english/podcasts/

2. Serialų/filmų žiūrėjimas su subtitrais.

Šiais laikais nėra nieko lengviau nei persijungti filmą ar serialą į kalbą, kurią norite išmokti. Jei naudojatės Netflix ar kita platforma, skirta žiūrėti filmams bei serialams, įsijunkite subtitrus. Tokiu būdu patikrinsite savo klausymo įgūdžius, praplėsite žodyną, susipažinsite su šnekamąja anglų kalba, žargonu, frazeologizmais, įvairiais akcentais. O jei ko nors nesuprasite, subtitrų pagalba turėsite šansą greitai pasitikrinti žodžio reikšmę. Pradėkite nuo komedijos žanro, “sitcom” serialų, juos lengviau suprasti (ypač, jei esatę matę serialą lietuvių kalba ir žinote siužeto eigą), o norėdami sustiprinti žodyną, rinkitės dokumentiką arba mokslinės fantastikos filmus.

kabute1 Tinklalaidžių privalumas – galimybė pasirinkti sau įdomią tematiką ir taip tobulinti tiek kalbinius įgūdžius, žodyną, tarimą, supratimą, tiek sužinoti ką nors naujo ir įdomaus. kabute2

3. Programėlės.

Jei vadovėliai ir knygų skaitymas atrodo atgyvenęs būdas mokytis kalbos, išbandykite mobiliąsias programėles. Žiūrint filmą ar klausant podcast‘o pravartu po ranka turėti prieigą prie žodyno. Net „Google Translate“ turėjimas telefone gali pagreitinti procesą, kai norite greitai išsiversti specifinį žodį ar trumpą sakinį. Tačiau patartina susirasti žodžio paaiškinimą ir anglų kalba: gerai, kad žodyno programėlių tikrai apstu. Viena jų - „Word up“ - siekia lavinti žodyną, leisdama įsivertinti, kokius žodžius jau tikrai žinote, o naujus pateikdama kartu su lietuvišku vertimu, anglišku apibrėžimu, tarimu, panaudojimu sakinyje, filme ar tekste. Dailaus dizaino programėlė leidžia nusistatyti priminimus telefone ir nuspręsti, kiek laiko per dieną skirsite žodžių mokymuisi.