12 birželio, 2019

Kaip išlikti motyvuotam?

Vienas didžiausių visų besimokančiųjų iššūkių – motyvacijos stygius. Vasarą su šiuo iššūkiu kovoti dar sudėtingiau, todėl norime pasidalinti patarimais, kaip motyvuoti save, kai mokytis visai nesinori.

– Kai reikia išmokti didelius informacijos kiekius, mokymąsi paįvairinti padeda, jei tekstas ar kitas informacijos šaltinis išskaidomas į 500 žodžių ilgio pastraipas. Kiekvienai pastraipai išsikelkite apie 5 klausimus, kuriuos užduotumėte, jei būtumėte egzaminuotojas, prioretizuokite informaciją ją kritiškai įvertindami. Galite pasiruošti ir klausimų-atsakymų korteles, mokytis kartu su šeimos nariais ar draugais.

kabute1 Mokytojo vaidmuo leidžia kitaip pažvelgti į mokymosi medžiagą bei pajusti atsakomybę už draugų žinias ir kartu motyvuoja. kabute2

– Mokydamiesi su draugais, pasidalinkite informaciją temomis ar skyriais. Kiekvienas, atsakingas už savo dalį, ją įsisąmoninęs ir susisteminęs, išmoko kitus, parengia svarbiausius klausimus bei atsakymus jiems. Mokytojo vaidmuo leidžia kitaip pažvelgti į mokymosi medžiagą bei pajusti atsakomybę už draugų žinias ir kartu motyvuoja.

– Jei skaityti bei bandyti įsiminti informaciją jau nebepavyksta, o dėmesys nebeišlaikomas, puiki alternatyva įprastiniam “kalimui” gali būti tinklalaidės (podcastai) arba mokomieji filmukai. Jie greitai, įdomiai bei kūrybiškai pateikia informaciją, sužadina domėjimąsi tema.

Daugiau įdomių būdų, kaip paversti mokymąsi smagia ir kūrybiška veikla, rasite čia: https://www.oxford-royale.co.uk/…/tips-studying-motivation.…