KAIP PASIRUOŠTI CHEMIJOS EGZAMINUI?

Dalinamės Alfa klasės chemijos korepetitorės patarimais tiems, kurie pasirinko laikyti valstybinį chemijos brandos egzaminą. Svarbu pabrėžti, kad renkantis medicinos krypties studijas nuo 2023 m. bus skaičiuojamas matematikos ir chemijos egzaminų vidurkis, todėl valstybinis chemijos brandos egzaminas svajojantiems apie šias studijas taps privalomas.

SPRĘSK ANKSTESNIŲ METŲ EGZAMINŲ UŽDUOTIS

Skirk laiko buvusių egzaminų užduotims išspręsti. Tai padeda numatyti, ko galima tikėtis egzamino metu, taip pat atkreipti didesnį dėmesį kartojant tas temas, kurios egzamine dominuoja. Taip pat pastebėsi savo silpnąsias puses ir temas, kurias dar reikėtų pasikartoti. Jei painiojasi ir informacijos per daug, spręsk praėjusių egzaminų I ir II dalis.

KONCENTRUOKIS Į SUDĖTINGESNES TEMAS

Jei jauti, kad kažkurios temos, dominuojančios egzamine, gali „pakišti koją“, skirk jų sprendimui didžiausią laiko dalį. Rekomenduojama peržvelgti dalykus, kurie „prasprūsta“ mokantis – junginių trivialūs pavadinimai, panaudojimo sritys ir fizikinės savybės (reikiamų žinoti junginių sąrašas yra egzamino programoje). Nepamiršk skirti laiko ir toms temoms, kuriose jautiesi stipriausias, tam, kad nepamirštum svarbios medžiagos.

PASIRINK SAVO UŽDAVINIŲ SPRENDIMŲ TAKTIKĄ

Apgalvok, kaip paskirstysi egzamino laiką: geriausia pradėti nuo lengvų užduočių, ir tų, kurias išmanai. Kai turėsi surinktų taškų rezervą, jausiesi ramiau spręsdamas sunkias užduotis. Pabandyk nustatyti, kiek laiko gali skirti konkrečiai užduočiai, kad pretenduotum gauti tikimąsi egzamino įvertinimą. Įprask valdyti laiką ir negaišk laiko prie tau sudėtingiausių užduočių.

NAUDOK SCHEMAS

Spręsdamas uždavinius nusibraižyk schemą, susirašyk duomenis taip, kad galėtum nuosekliai papasakoti istoriją apie atliktus veiksmus. Tuomet gali pereiti prie praktinės sprendimo dalies. Vizualinė informacija padės geriau įsiminti sprendimo eigą, o egzamino metu gavęs panašų uždavinį jausiesi ramiau.

NAUDOK LENTELES IR FORMULES

Tinkamai naudojamos formulės padės sutaupyti laiko ir išspręsti net ir sudėtingiausius uždavinius. Skirk laiko visoms formulėms peržvelgti ir naudok jas kiekvieną kartą spręsdamas užduotis. Atidžiau išnagrinėk periodinę elementų; druskų, rūgščių ir bazių tirpumo, taip pat metalų elektrocheminio įtampos diapazono lenteles.

Jei manai, kad nesi tinkamai pasiruošęs chemijos egzaminui, kreipkis į Alfa klasės chemijos korepetitorius. Užsiėmimų metu mokytojas padės įvertinti esamą žinių lygių ir nustatęs turimas spragas padės jas ištaisyti.

Laiką iki egzamino praleisk naudingai ir egzamino dieną jausies ramiau!