LinkedIn ekspertės komentaras: ką reikia žinoti jaunam žmogui, įeinančiam į darbo rinką?

Neabejojame, kad abiturientams, galvojantiems apie savo karjeros pasirinkimus, šis metas itin svarbus. Kaip drąsiai įžengti į darbo rinką ir nuo ko pradėti savo profesinį kelią? Manome, jog svarbus žingsnis – užsiregistruoti LinkedIn. Dar ten nesi? Šio soc. tinklo ekspertė Kotryna Kurt atsako į kelis svarbiausius klausimus apie šį LinkedIn.

1. Kodėl LinkedIn yra svarbus jaunam žmogui? Kuo jis pranašesnis už kitus soc. tinklus?

LinkedIn yra didžiausias online profesionalų tinklas. Jaunam žmogui, kuris nori įsitvirtinti rinkoje, rasti darbą, susipažinti su profesionalais, užmegzti naujų ryšių, jokia kita platforma nesuteikia tiek karjeros galimybių. Jis svarbus kontaktų, praktikos gavimui, asmeninio įvaizdžio kūrimui.

2. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant savo LinkedIn profilį?

Svarbūs keli dalykai – profilio pavadinimas, aprašas, patirtis, įgūdžiai, rekomendacijos. Reikėtų pateikti bent top 3 jūsų įgūdžius ir gauti kelias rekomendacijas iš jūsų bendraklasių, kurso draugų, mokytojų, profesorių. LinkedIn veikia SEO principu – kuo daugiau jūsų puslapyje raktažodžių, tuo dažniau jūsų profilis atsiranda paieškos rezultatuose.

3. Kotryna, o ką daryti, jei neturiu įspūdingos darbo patirties, kurią galėčiau įrašyti į savo paskyrą?

Jei neturite darbo patirties, pabrėžkite savanorystes patirtį ir atliktas praktikas. Galite paprašyti pažįstamų ar artimųjų atlikti praktiką, kurią vėliau galėtumėte panaudoti savo paskyroje. Taip pat galite sudominti savo aprašu – net ir neturėdami patirties, galite palikti gerą įspūdį apie savo asmenines savybes ir ambicijas parašę įdomų tekstą.

4. Kokias LinkedIn paskyras rekomenduojate sekti kaip pavyzdį? Ar turime lietuvių – LinkedIn žvaigždžių?

Iš lietuvių rekomenduočiau sekti mano kolegę Giedrę Pociūtę, Tomą Ramanauską, Giedrių Juozapavičių, Beatričę Paškevičiūtę. Jei domina rinkodara – Dominyką Venciūtę, Agnę Nainytę, apie finansus rašo Linas Beliūnas, Saulius Vanagas – apie pardavimus. Komunikacijos ir vadovavimo žiniomis dalijasi Romualda Stragienė.
5. Kokį turinį rekomenduojate skelbti savo paskyroje?
Skelbkite turinį, kuris ką nors papasakoja apie jus ir padeda kurti asmeninį įvaizdį. Dalinkites tuo, ką skaitote – perskaitytomis knygomis, straipsniais. Nepamirškite savanorysčių ir atliktų praktikų, pasidalinkite, ką naujo vertingo išmokote. Kelkite diskusijas jums svarbiais ir aktualiais klausimais ir kurkite pridėtinę vertę savo įrašais. Kai pati pradėjau naudotis LinkedIn, skelbdavau įvairias mintis, kilusias po perskaityto straipsnio ar paskaitos, siekiau įtraukti ir sudominti kuo daugiau mano pažįstamų.
Besidomintiems šiuo socialiniu tinklu ir norintiems daugiau patarimų Kotryna kviečia prisijungti į jos Facebook grupę “LinkedIn komunikacija ir patarimai”. Nuorodą rasite komentaruose!