14 liepos, 2020

Mokytojos patarimai prieš chemijos VBE

Po trumpos pertraukos grįžtame prie rubrikos abiturientams ir šįkart padedame ruoštis chemijos brandos egzaminui. Mūsų chemijos korepetitorė Vilma siūlo savo sprendimus skirtingoms situacijoms prieš egzaminą ir jo metu:

Jei jautiesi stiprus chemijos žiniose, siūlau pakartoti dalykus, kurie „prasprūsta” mokantis – junginių trivialūs pavadinimai, panaudojimo sritys ir fizikinės savybės (žinotinų junginių sąrašas yra egzamino programoje).

Jei jauti, kad tavo chemijos žinios ne per geriausios, susikoncentruok į temas, kuriose jautiesi stipriausias.

Jei jauti, kad viskas painiojasi ir informacijos perdaug, spręsk praėjusių egzaminų I ir II dalis. Klausimų šablonas dažnai kartojasi, todėl jausiesi ramiau žinodamas, ko tikėtis.

kabute1 Apgalvok, kaip paskirstysi egzamino laiką: geriausia pradėti nuo lengvų užduočių, ir tų, kurias išmanai. kabute2

– Apgalvok, kaip paskirstysi egzamino laiką: geriausia pradėti nuo lengvų užduočių, ir tų, kurias išmanai. Kai turėsi surinktų taškų rezervą, jausiesi ramiau spręsdamas sunkias užduotis. Pradėk perrašinėti atsakymus, dėl kurių esi užtikrintas, į atsakymų lapą likus valandai iki egzamino pabaigos.

– Spręsdamas uždavinį nusibraižyk schemą, susirašyk duomenis taip, kad galėtum nuosekliai papasakoti istoriją apie atliktus veiksmus. Gali įsivaizduoti save laboratorijoje darantį bandymą. Jei tai pavyksta, pradėk skaičiavimus.

– Jei neturi jokių minčių, kaip pradėti spręsti uždavinį, suskaičiuok molius

– Užėjus nerimui, giliai įkvėpk ir pakartok mintyse „Man puikiai sekasi, nes...”

Linkime sėkmės ruošiantis bei kviečiame po egzamino tikrintis preliminarius atsakymus kartu su Alfa klasės mokytojais!