9 rugsėjo, 2019

Sėkmingai mokslo metų pradžiai

Rugsėjis – svarbus metas visiems, sugrįžtantiems į mokyklos suolą, ir dažnai pasižymi naujų pažadų bei tikslų išsikėlimu. Šiuo svarbiu laikotarpiu Alfa klasė dalijasi patarimais, kaip sėkmingai ir užtikrintai siekti efektyvių mokymosi rezultatų visus mokslo metus:

– Užsibrėžkite, ką naujo, iki šiol nebandyto, sieksite išbandyti mokydamiesi šįmet. Galbūt nauja mokymosi metodika, pakeista mokymosi aplinka ar nauja informacinė tinklalaidė apie mokslo pasaulį taps naujų mokslo metų pradžios atradimu?

– Užsiimkite laiko planavimu – jau dabar pradėkite ruošti savo dienotvarkę, kurios laikysitės ištisus metus. Paskirkite kasdien laiko namų darbams, nepamiršdami ir mėgstamų veiklų bei poilsio! Tai leis laikytis disciplinos ir nepalikti svarbių darbų paskutinei minutei.

kabute1 Mokymosi įpročius keiskite palaipsniui - darant drastiškus pokyčius, dažniausiai greitai prarandama motyvacija. kabute2

– Atraskite jums veiksmingiausią motyvacinę sistemą - už svarbius akademinius pasiekimus ar nugalėtus iššūkius apdovanokite save. Įmeskite monetą į taupyklę, leiskite sau mėgstamą užkandį ar savaitgalio išvyką su draugais.

– Mokymosi įpročius keiskite palaipsniui - darant drastiškus pokyčius, dažniausiai greitai prarandama motyvacija. Pradėkite nuo mažo pakitimo savo rutinoje, net jei tai vos keli perskaityti knygos puslapiai ar vienas papildomas išspręstas pratimas.