Korepetitorius pataria, kaip pasiruošti chemijos egzaminui

chemijos mokytoja, egzaminas

CHEMIJOS EGZAMINAS – NEPOPULIARUS, BET TOLI GRAŽU NE LENGVAS

Nors chemijos egzaminas yra nepopuliariausių egzaminų sąraše, jis yra svarbus stojant į vieną paklausiausių studijų programų – mediciną. Stojantieji į šią programą turi galimybę rinktis tarp dviejų egzaminų – matematikos ir chemijos, tačiau dėl didelio konkurencingumo dažniausiai nusprendžia laikyti abu. 

Tiesa, nors chemijos egzaminą laiko palyginus nedaug mokinių, jis nėra iš lengvųjų. Mūsų chemijos mokytojas Simonas dalinasi patarimais, kad pasiruošimas šiam sudėtingam egzaminui būtų kuo sklandesnis ir sėkmingesnis.

APŠILK PRIEŠ SUDĖTINGESNES UŽDUOTIS

Pradėk nuo užduočių, kurios tau atrodo aiškios. Pirmos 10–15 egzamino minučių yra labai svarbios, nes, tinkamai neišnaudojęs šio laiko, gali išsigąsti ir dėl to neįsivažiuoti į ritmą. Dėl šios priežasties labai svarbu užsikabinti už kokios nors užduoties, nors ir po 5 puslapių vartymo, kad galėtum pamažėle įsivažiuoti. Pamatysi – apšilęs su lengvesnėmis užduotimis, lengviau įveiksi ir sudėtingesnes. 

JEI NEŽINAI – PASIKLIAUK NUOJAUTA

Jei tik turi laiko, nepalik jokių tuščių vietų atsakymų lape, ypač teste. Niekuomet negali žinoti, ar tavo nuojauta tau nekužda ko nors, kas tuo metu pasimiršo, ar kada tiesiog nusišypsos sėkmė. Tie papildomi pora balų gali visai nemažai lemti!

MĄSTYK POZITYVIAI

Nepamiršk, kad tai tik egzaminas – tavo gyvenimas tikrai nesugrius, jei pasitaikys blogesnė diena. Tikrai nebus taip, kad jei negausi norimo balo, visos gyvenimo durys užsivers – visuomet bus progų atsigriebti ir įrodyti, kad moki daugybę dalykų. Tai gali būti ir studijų rezultatai, ir darbdavių atsiliepimai ar sėkminga savanorystė; VBE rezultatai tėra skaičiukai, kurie gali padėti tau įstoti į tam tikrą studijų programą, o jie dar yra lyginami su kitų rezultatais. Nepamiršk, jei tau šių metų užduotys atrodo sunkios, tai ir kitiems jos tikrai nebus lengvos!

Anksčiau publikuotus patarimus galite rasti čia.

Primename, kad chemijos valstybinis brandos egzaminas vyks 2021 m. birželio 28 d. (pirmadienį), 9 val.