Stojantiems į gimnazijas

Kasmet šimtai Vilniaus miesto 8-okų laiko stojamuosius testus į geriausias šalies gimnazijas. Stojančiųjų skaičius gerokai viršija gimnazijų priimamų mokinių skaičių, todėl įstoti pavyksta tik geriausiai pasiruošusiems mokiniams. Kadangi visi egzaminai turi savo specifiką, Alfa klasė kviečia aštuntokus atvykti į bandomuosius egzaminus ir susipažinti su užduotimis, kurių galėtų tikėtis stojamųjų metu. Šiuo metu diagnostinius testavimus organizuojame šioms gimnazijoms: Vilniaus licėjus, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija.

80% Alfa klasės pamokas lankiusiųjų 8-okų įstojo į savo siekiamas gimnazijas, o šis rodiklis siekia 92%, jei mokiniai pamokas lankė daugiau nei 6 mėnesius (2018-2019 m.m. duomenimis).

Alfa klasės diagnostiniai testai sudaryti remiantis šiais principais:

  • Testus sudarė mokytojai, patys baigę vieną iš trijų gimnazijų, arba 2018-2019 m. sėkmingai paruošę mokytus 8-okus stojamiesiems;
  • Testai sudaryti pagal buvusių stojamųjų užduotis, oficialiai skelbiamas programas ir gimnazijose dirbančių mokytojų patarimus;
  • Testų užduotys yra unikalios, bet analogiškos toms, kurių mokiniai gali tikėtis per stojamuosius.
  • Mokiniai gali rinktis laikyti atskiras stojamųjų dalis (pagal mokomųjų dalykų sąrašą apačioje) arba atvykti į visų dalių testavimą.

Parašę diagnostinį egzaminą, mokiniai per 1-2 savaičių laikotarpį sulauks:

  • Savo darbo įvertinimo su klaidų taisymu ir teisingų sprendinių/pasirinkimų paaiškinimais;
  • Bendros darbo apžvalgos - mokytojos (-o) komentaro apie puikiai/prasčiau suprantamas temas ir patarimo, į ką mokiniui reikėtų atkreipti didžiausią dėmesį ruošiantis pasirinktos gimnazijos stojamiesiems;
  • Rekomendacijų savarankiškam darbui sąrašo su nurodyta literatūra, papildomais šaltiniais.
  • Jei mokiniai, sulaukę testo rezultatų, pageidauja rekomenduojamas temas apžvelgti kartu su Alfa klasės mokytoja (-u), dėl registracijos į individualias arba grupines pamokas prašome kreiptis bendraisiais kontaktais.
Gimnazija Dalykas Kaina, Eur Kaina už visų dalykų diagnostinį testą, Eur
Vilniaus Licėjus
Lietuvių k.
Matematika
Istorija
Biologija
30
30
30
30
100
Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija
Lietuvių k.
Matematika
Anglų k.
Istorija
Biologija
Fizika
Chemija
25
25
25
25
25
25
25
150
Vilniaus Žirmūnų gimnazija
Lietuvių k.
Matematika
Anglų k.
Istorija
Biologija
Fizika
Chemija
25
25
25
25
25
25
25
150

Diagnostinių testų laikymas vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais 9:00-12:00 (nuo sausio 25 d.), naujame Alfa klasės padalinyje - Verkių g. 36.
Kiekvieno dalyko testui skiriamos 45 minutės (užduočių kiekis parinktas atitinkamai).